czwartek, 16 lipca 2009

Natalka ma 9 miesięcy i 10 dni. Dzisiaj wreszcie udało nam się dotrzeć do pięlęgniarki, żeby sprawdzić wymiary. Natalka waży 10,550 i mierzy 74 cm. Dziwi mnie ten wzrost, bo już od dawna ubieramy ją w ubranka o rozmiarze 80.

Poza tym przygotowujemy się co wyjazdu w góry. Jedziemy tylko na 3 dni, ale i tak nie możemy się doczekać. Wczoraj próbowałam Natalkę usadzić w chuście kołowej, ale nie podobało się jej. Na Allegro kupiliśmy nosidełko/chustę Mei Tai. Może jutro już będzie, więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Takie nosidełko przyda się nam podczas pobytu w górach i nad morzem. Nie wiem tylko na ile Natalce spodoba się taka forma noszenia. Przymierzaliśmy ją w sklepie do nosidełek, no i spodobało nam się jedno, za bagatela 400 zł. Jednak zdecydowaliśmy się na kupno chusty. Zobaczymy.

21:37, anjaak_net , Natalkowo
Link Komentarze (1) »

Dzisiaj rano urodziła się mała Gabrysia, córeczka naszych przyjaciół. Gabrysia ma 53 cm i waży 3 kg. Mała i mama czują się dobrze. Gratulujemy szczęśliwym Rodzicom :)

21:29, anjaak_net
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lipca 2009

Jestem szczęściarą. Nie dość, że mam cudownego męża i kochaną córeczkę, to trafiła mi się jeszcze dobra Teściowa. Odkąd wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim, moja Teściowa opiekuje się Natalką. Ale nie tylko. Każdego dnia nie ma mnie w domu przez około 7 godzin. Po powrocie do domu nasza córeczka jest zabawiana przez babcię. Mała jest najedzona, napita, wybawiona i roześmiana. Poza tym dom lśni – kuchnia, łazienka, a nawet balkon są wysprzątane. Wszystko jest poprasowane. W zlewie nie ma nawet jednej łyżeczki do umycia. Błysk! Taką mam Teściową. I tak sobie myślę, że to wielkie szczęście, bo przecież sama znam wiele przykładów, że teściowe są wścibskie, nygusowate i obojętne na to co dzieje się u ich dzieci i wnuków. I dlatego tym bardziej dziwi mnie to, że nadal nie mówię do swojej Teściowej „mamo”.

18:59, anjaak_net
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 lipca 2009

W niedzielę idziemy na chrzciny Amelki, mojej małej bratanicy. O dziwo teraz mamy więcej przygotowań, niż przed chrzcinami Natalki. A to dlatego, że obydwoje będziemy chrzestnymi Amelki i w związku z tym musimy się trochę "postarać". Głównie chodzi o zaświadczenia z kościoła, no i jeszcze prezenty i takie tam. Niektórzy twierdzą, że to niedobrze jak chrzestnymi dziecka jest małżeństwo. Ja uważam, że to zabobon. Tym bardziej, że znam takie przypadki i nic się złego nie dzieje. A zresztą ludzie zawsze znajdą wytłumaczenie i gdyby (odpukać) coś się zadziało, to wiadomo co będzie tego przyczyną.

kwiatki

aniołek

13:29, anjaak_net
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 lipca 2009
poniedziałek, 06 lipca 2009

Natalka skończyła dziś 9 miesięcy:

- raczkuje do tyłu pokonując przy tym różne przeszkody;

- lubi bawić się w akuku i koci koci łapki;

- lubi tańczyć w ramionach rodziców, a gdy słyszy muzykę rusza się do przodu i do tyłu;

- pije z kubka niekapka;

- zalewa siebie i mieszkanie śliną;

- lubi jeść chlebek;

- nie lubi jeść kaszki;

- lubi banany;

- zasypia na boczku;

- zjada kapcie mamy;

- śmieje się na głos;

- gryzie wszystko co popadnie;

- lubi bawić się przyciskami różnych sprzętów (telefon komórkowy, pilot, wieża hifi);

- w wannie lubi leżeć na brzuszku, a nie lubi na plecykach (coraz trudniej umyć jej główkę);

- uwielbia swojego smoczka;

- mówi: brumbrum, mamamama, dadada;

- uwielbia długie spacery;

- trzęsie się na widok piesków;

- lubi oglądać bawiące się dzieci, szczególnie jak jadą na rowerku;

- często marszczy noska, jakby grymasiła;

- pokazuje główką "nie nie";

- ma łaskotki pod paszkami i na stópkach;

- piszczy z radości, gdy zostaje zaatakowana morzem całusów;

- lubi masaż plecyków;

- ciągnie tatę za ucho, wkłada paluszki do nosa taty, babci ściąga okulary i ciągnie za kolczyki;

- tryka główką np. o ścianę;

- rano budzi się regularnie około 5 - 5:30, a usypia około 19-20.

Taka właśnie jest Natalka:

Natalka - 9 miesięcy

22:02, anjaak_net , Natalkowo
Link Komentarze (1) »

Weekend był bardzo udany, chociaż nie zapowiadało się tak dobrze. W nocy przed wyjazdem na naszym osiedlu grasowali złodzie. Niestety ukradli nam lusterka w samochodzie. Mój dzielny mąż zamiast jechać do pracy szukał zakładu, który szybko wstawi nam nowe lusterka. Udało się - kosztowało to bagatela 320 zł. Po czym kuzyn męża powiedział, że trzebabyło mu powiedzieć, to on by załatwił taniej. Nawet wiem skąd! Co za świat.

Poza tym udało nam się w końcu pojechać do Oporowa. Ale tam pięknie. Jak znajdę chwilę to zamieszczę kilka fotek.

No i wreszcie kupiliśmy fotelik samochodowy dla Natalki. Najpierw chcieliśmy kupić chicco proxima (do 18 kg), ale jednak kupiliśmy fotelik, który wystarczy na dłużej, bo można go używać do 25 kg.

Kupiliśmy Coneco Zenith - dokładnie taki:

fotelik

20:08, anjaak_net
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 lipca 2009

Wczoraj Natalka pozwoliła zajrzeć sobie do buzi. Okazuje się, że ma już 2 ząbki (dolne jedynki). Jak na razie ząbkowanie odbywa się bez większych problemów. Mała nie gorączkuje, nie płacze i nie marudzi. Tylko przy pierwszym ząbku płakała, no i strasznie się ślini, ale to normalne. Cały czas dajemy jej gryzaki, grzechotki do gryzienia, chlebek chrupki, no i rumianek do picia.

ząbki

Ostatnie dni są bardzo upalne, więc Natalka wychodzi już na spacerki ubrana na krótki rękawek. Wczoraj miała na sobie rampersika i chusteczkę na główce. Nawet skarpetki były niepotrzebne, bo tak było gorąco.

18:23, anjaak_net , Natalkowo
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 czerwca 2009

Wreszcie udało nam się znaleźć czas i zarezerwowaliśmy pokój nad morzem. Jeśli nic nie zburzy naszych planów, to w sierpniu jedziemy na urlop. Mamy nadzieję, że teraz się wypada, a potem będzie ładnie. Już teraz wyobrażam sobie pakowanie. Ale i tak się cieszę na ten wyjazd.

21:10, anjaak_net
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 czerwca 2009

Wczoraj w nocy zmarł Michael Jackson. Król popu miał 51 lat. Zostawił po sobie wspaniałą muzykę. Moje wspomnienia z dzieciństwa nierozerwalnie wiążą się z jego piosenkami. I tak już zostanie.

10:28, anjaak_net
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 czerwca 2009

Poniżej krótka fotorelacja z mimionego weekendu:

Plac Valcava

Fontanna Krizikova

Most Karola

poniedziałek, 22 czerwca 2009

Wczoraj Natalka skończyła 8 i pół miesiąca i w tym dniu wydarzyło się coś bardzo ważnego. Otóż w godzinach popołudniowych Natalce wybił się pierwszy ząbek! Mała bardzo płakała i cały czas tarła się po buzi. Mój Kochany mąż dzielnie radził sobie z Natalką, podczas gdy ja wypoczywałam. No ale już jestem, wróciłam. Stęskniona i bardzo zmęczona. A w domu ugotowane, posprzątane, wszystko super. Chyba powinnam częściej wyjeżdżać.

20:07, anjaak_net , Natalkowo
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Strona odwiedzana
razyplony