Działkowo

środa, 11 listopada 2009

Korzystając z dnia wolnego udało nam się wyskoczyć na działkę: zabezpieczyliśmy rośliny i sprzęt, zgrabiliśmy liście, skopaliśmy ziemię, na której mają być posadzone warzywa. W tym roku nie planujemy już żadnych prac na działce.

tu były maliny

pompa

kostrzewa i rojnik

Kilka zdjęć działek sąsiadów:

Śmietnik:

śmietnik

poniedziałek, 26 października 2009

Za nami bardzo udany weekend, bo wszystcy jesteśmy już w miarę zdrowi. Odbyły się też imieniny dziadka Natalaki - dzieciaków było sześcioro, więc było głośno i śmiesznie. Poza tym pyszne jedzonko - mniam mniam (i zapasy na tydzień).

Wczoraj udało nam się wyrwać na działkę i trochę popracować. Powoli przygotowujemy się zimy, zbieramy resztę owoców, sprzątamy liście, grabimy trawę, ścinamy suche gałęzie. No i udało nam się też iść na krótki spacer. Ogólnie weekend był super. Oto co zobaczyliśmy na spacerze:

u sąsiadów

Krótkie migawki z naszego ogródka:

mamy grzyby !

20:18, anjaak_net , Działkowo
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 12 października 2009

Na działce coraz bardziej widać zbliżającą się zimę. Niemniej jednak cieszymy się resztą kwiatów i owoców.  Na pocieszenie zasuszyłam kilka gałązek lawendy i mięty. Poza tym na parapecie okiennym wyhodowałam bazylię.

jesiennie

poniedziałek, 05 października 2009

Przez dwa tygodnie nie byliśmy na działce. A tutaj taka niespodzianka - urosła nam trawa !!

trawa

lawenda

plony

13:14, anjaak_net , Działkowo
Link Komentarze (1) »
czwartek, 24 września 2009

Oto nasze nowe nabytki na balkonie: wrzos i cyprysik lawsona. Na razie szpaki i gołębie omijają nasze kwiatki szerokim łukiem.

balkon

08:41, anjaak_net , Działkowo
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 21 września 2009

Ostatnio każde wolne popołudnie spędzamy na działce. Wczoraj zdziwiliśmy się ogromnie i ucieszyliśmy z tego, że trawka zaczęła kiełkować. Poza tym wzdłuż głównej ścieżki posadziliśmy cyprysiki lawsona (chcieliśmy posadzić je dookoła, niestety sąsiadka wyraziła stanowczy sprzeciw). Posadziłam też cebulki różnych kwiatów - szafirków, tulipanów, narcyzów, lilii. Ale tego na razie nie widać. No i cieszymy się naszymi maszynkami do podlewania, małe a ile radości.

wrzesień 2009

Widać, że Natalka lubi tam przebywać.

Natalka z kaczką i bananem

sobota, 12 września 2009

Dzisiaj po raz kolejny spędziliśmy pracowity dzień na działce. Udało nam się zrobić wszystko to, co zaplanowaliśmy. Zaczęliśmy od założenia dwóch wysp z kwiatami i otoczyliśmy je palisadami. Potem przesadziliśmy tuje i astry, wsadziliśmy też dwa nowe krzaki (hebe). I co najważniejsze na jednej części działki posialiśmy trawę (najpierw było kopanie, potem grabienie, wałowanie, sianie, wałowanie, grabienie i na końcu zraszanie). Podsumowując - jesteśmy padnięci.

wyspy

tuje i nowe krzaki

sianie trawy

21:48, anjaak_net , Działkowo
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 07 września 2009

Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy na działce. O dziwo zakwitły nam krokusy:

krokusy jesienne

Poza tym mamy przepyszne brzoskwinie, dojrzewające winogrona i robaczywe jabłka:

owoce

Zostało niewiele kwiatów. Za to pięknie kwitną słoneczniki:

kwiatki i słoneczniki

Zapoczątkowaliśmy też budowanie małej wyspy z kwiatami:

wyspa

I przesadziliśmy róże:

róże

A potem poszliśmy na spacer (obejrzeć inne działki), gdzie zachwyciły nas dwa zjawiska:

jodła

o tym marzymy

20:39, anjaak_net , Działkowo
Link Komentarze (1) »
sobota, 29 sierpnia 2009

Dzisiaj intensywnie pracowaliśmy na działce. Jesteśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni. Pierwszy etap prac polega na wyrzuceniu wszystkiego co zbędne, dotyczy to nie tylko rzeczy, ale i roślin. Niestety poprzedni właściele zrobili z działki magazyn starych gratów, natomiast rośliny sadzili zupełnie bez pomyślunku, w przypadkowych miejscach. Powoli krystalizuje nam się pomysł na nowe zagospodarowanie. Chcemy zostawić kilka drzew, które niekoniecznie owocują, ale za to dają dużo cienia. Zostawimy też krzaki malin, bo dają dużo owoców. Rezygnujemy z pojedyńczych krzaków aronii, agrestu, porzeczki i truskawek.

Lipiec 2009:

A tak jest teraz:

21:06, anjaak_net , Działkowo
Link Komentarze (2) »
O autorze
Strona odwiedzana
razyplony